BINNENKORT

Heeft u zelf onderwerpen waar aandacht aan moet worden besteed: Mail naar Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken

 
Lokale stichting gaat eendenkooi beheren Afdrukken E-mail
ImageWARMOND, 4 december 2008 - De Teylingse gemeenteraad wil de Warmondse eendenkooi in beheer geven aan de Stichting Eendenkooi Warmond i.o. van Bart van Konijnenburg. Dat bleek donderdagavond in de raadscommissie BFT na presentatie van plannen voor de renovatie van de eendenkooi door zowel deze stichting, als de stichting Het Zuid-Hollands Landschap. (Foto's: Mariska de Graaff)

Beide partijen willen de bijna 400 jaar oude eendenkooi aan het eind van de Sassenheimse Menneweg opknappen en openstellen voor voorlichting en educatie. Daarvoor moet er onder meer een bezoekerscentrum komen. Een eendenkooi is traditioneel bestemd voor het vangen van eenden. Om als eendenkooi te blijven bestaan zullen er dus voor verschillende doeleinden eenden gevangen worden. Om ze te ringen, voor onderzoek, maar ook om op te eten.

Ganzen
Grootste verschil in de plannen van beide partijen was de eigendomsstructuur van de eendenkooi. Het Zuid-Hollands Landschap wil het gebied in eigendom krijgen of anders voor minimaal 30 jaar pachten.  De Stichting Eendenkooi Warmond wil een beheerovereenkomst voor zes jaar. Een ander heikel punt was de aanpak van de ganzenoverlast in het gebied rond de eendenkooi. Daar mogen volgens oude afspraken geen ganzen geschoten worden. Dit tot grote woede van de agrariërs die hun land aangetast zien door de vogels. Het Zuid-Hollands Landschap wou wel meewerken aan het vangen of eventeel doden van de ganzen. De  Stichting Eendenkooi Warmond wil de hele afspraak dat er geen ganzen gedood mogen worden, het zogenaamde afpalingsrecht, van tafel.

Toezegging
Deze toezegging en het feit dat de stichting een lokaal initiatief is, bracht alle raadsfracties tot de keus voor het plan van  Bart van Konijnenburg. VVD-fractievoorzitter Ard van der Steur gaf wel aan het jammer te vinden dat er nu twee goede plannen lagen, waar tussen gekozen moest worden. Hij vroeg het college te bekijken of het mogelijk is Het Zuid-Hollands Landschap nog te betrekken bij de verdere planvorming. Die toezegging deed Wethouder Homan.

Start

Bart van Konijnenburg hoopt in januari al te kunnen beginnen met zijn groep van vrijwilligers. Een groep die tijdens de vergadering nog met twee leden groeide tot elf personen. Volgens wethouder Homan zullen in januari nog niet alle formaliteiten rond zijn, maar wellicht is het mogelijk alvast een start te maken met  het snoeien e.d. Daarnaast zal de gemeente ook nog (een deel van) de aanwezige asbest uit de eendenkooi moeten verwijderen.

Image
 
< Vorige   Volgende >

ADVERTENTIE

 
 

ENQUÊTE

 

Copyright © 2005 - 2010 Stichting De Teyding | Logo en site design: Briggs