BINNENKORT

Heeft u zelf onderwerpen waar aandacht aan moet worden besteed: Mail naar Dit e-mail adres is beschermd door spambots, u heeft Javascript nodig om dit onderdeel te kunnen bekijken

 
Raad maakt eigen plan passantenhaven Afdrukken E-mail
TEYLINGEN, 25 juni 2009 – Nadat een eerder plan van wethouder Homan om 72 passantenplaatsen op Koudenhoorn aan te leggen, door de gemeenteraad werd verworpen, is de raad nu met een eigen plan voor het recreatie-eiland in Warmond gekomen.  De bestaande steigers bij de brug aan de Leede en ten zuiden van het strandje aan het Joppe worden daarbij gerenoveerd en uitgebreid met 30 passantenplekken. De raadscommissie BFT ging er donderdagavond unaniem mee akkoord.

De nieuwe ligplaatsen op het eiland moeten duurzaam worden aangelegd en mogen niet leiden tot massatoerisme. Daarnaast moet er een havenmeester komen om de botenbezitters welkom te heten en ze Warmond in te leiden. Voor de weggegraven grond en rietkraag moet compensatie komen. De gemeenteraad stelt een bedrag van € 450.000 beschikbaar voor het plan.

Meerderheid

Het eerdere plan van Wethouder Homan werd in april door een kleine meerderheid van de gemeenteraad te groot en te duur bevonden. Het plan sneuvelde uiteindelijk omdat tijdens de stemming in de gemeenteraad bij de voorstanders PvdA en VVD twee raadsleden niet aanwezig waren.

Kastanjes
Volgens het CDA-raadslid Hans Keulen krijgt de gemeente nu  meer terug voor die 4,5 ton.  “Uiteindelijk moest de raad de kastanjes uit het vuur halen. Ik wens de raad toe dat we dit niet te vaak moeten doen en hoop dat het college hier nu voortvarend mee aan de slag gaat”, aldus Keulen.

Zie ook: Plan passantenplaatsen verworpen
 
< Vorige   Volgende >

ADVERTENTIE

 
 

ENQUÊTE

 

Copyright © 2005 - 2010 Stichting De Teyding | Logo en site design: Briggs