VOORHOUT, 21 december 2009 – Tijdens het kerstconcert van harmonieorkest St. Cecilia afgelopen zondag werd dirigent Sjef Weijers verrast met een huldiging. En niet zonder reden. Weijers is al weer zestig jaar muzikant en staat 25 jaar als dirigent voor St. Cecilia. Ook twee harmonieleden, Truus van den Nouland en Hanneke van den Akker, werden gehuldigd. Foto's Mariska de Graaff.

Weijers stamt uit een muzikale familie en is geboren in het Zuid-Limburgse Bocholtz. Hij is van kinds af aanopgegroeid en het muzikale verenigingsleven en was al vanaf zijn achtste jaar lid van de plaatselijke fanfare. Op het conservatorium van Maastricht volgde hij een opleiding klarinet. Sinds 1972 speelde Sjef Weijers ook bij de Koninklijke Militaire Kapel, eerst als 3e klarinettist, maar later als 1e alt-saxofonist. Met dit laatste instrument trad hij ook regelmatig op als solist en binnen- en buitenland. Met het professionele muzikantenvak is hij inmiddels al weer een tijdje mee gestopt, ook al bewijst Weijers regelmatig nog steeds uitstekend te kunnen spelen. Weijers geeft ook muziekles aan de houtblazers van St. Cecilia en als dirigent van harmonieorkest St. Cecilia zet hij zich sinds 1985 eveneens wekelijks in.
Voor zijn 60-jarig muzikantschap ontving Sjef Weijers een verguld insigne met twee zirkonen, die door zijn vrouw Rietje werd opgespeld. Vanwege zijn 25-jarig jubileum als dirigent bij de harmonie, ontving Weijers een fotoboek waarin alle harmonieleden zijn opgenomen en een beeldje als aandenken.
Andere jubilarissen

Ook klarinettiste Truus van den Nouland ontving een vergulde insigne met oorkonde vanwege het niet onverdienstelijke feit dat zij al weer veertig jaar 40 lid is van St. Cecilia. Na jaren gespeeld te hebben op de klarinet en de es-klarinet is ze sinds dit seizoen overgestapt op de bas-klarinet. In het verleden heeft zij zich verdienstelijk gemaakt als bestuurslid, onder andere in de rol van 2e secretaris.
Fagottiste Hanneke van den Akker is al 25 jaar muzikant. Zij begon haar muzikale pad bij de fanfare in haar geboortedorp Stiphout (bij Helmond). Via de Leidse Harmoniekapel kwam ze in oktober 2008 bij harmonie St. Cecilia terecht. Van Cecilia-voorzitter Jaap van der Geer ontving Van den Akker daarvoor eveneens een onderscheiding: een zilveren insigne.

Kerstconcert St. Cecilia met sneeuw
In de met sneeuw omgeven Voorhoutse Bartholomeuskerk werd afgelopen zondag een kerstconcert gehouden door de harmonie van muziekvereniging St. Cecilia.
Ondanks dat buiten pakken sneeuw lagen, waren toch nog veel mensen naar de warme Bartholomeuskerk gekomen om het kerstconcert mee te maken. Harmonie St. Cecilia speelde daar verschillende medleys van kerstmuziek. Samen met dirigent Sjef Weijers bracht het orkest onder andere een aparte versie van het liedje ‘Do You Hear What I Hear’ en het vertrouwder klinkende ‘We All Stand Together’.
Naast kerstliederen van de harmonie konden de vele bezoekers ook luisteren naar muziek van het Eurokoor Nederland uit Leiden, die voor deze gelegenheid was uitgenodigd. Het ongeveer honderkoppig popkoor stond onder leiding van dirigent Peter Kavelaar, van wie dit optreden voor hem het laatste was met dit koor. Het Eurokoor zong met succes vooral Engelstalige kerstsongs die swingend gebracht werden. Het kerkpubliek klapte de handen ervoor warm.
Het Eurokoor zong samen met St. Cecilia ook nog enkele werken. Het was goed te horen dat beide groepen al goed op elkaar waren ingespeeld, want de vrijdag vóór het Voorhoutse kerstconcert had St. Cecilia al samen met het Eurokoor opgetreden tijdens een Leids kerstconcert in de Hooglandse Kerk.
Al met al genoeg aanknopingspunten om echt in de stemming te komen voor het kerstfeest. Daar leek iedereen het na afloop over eens.
