VOORHOUT, 22 december 2009 – Aan de Jacoba van Beierenweg en de Engelselaan in Voorhout wordt een wijk gebouwd met circa 190 woningen. Dit gebied gaat ‘Engelse Tuin’ heten. De gemeente Teylingen, Bouw- en Handelmaatschappij Adriaan van Erk B.V. uit Bergambacht en Woonstichting Vooruitgang hebben hier vrijdag in het bestuurscentrum een intentieovereenkomst voor ondertekend.
Bouw- en Handelmaatschappij Adriaan van Erk B.V. uit Bergambacht en Woonstichting de Vooruitgang hebben gezamenlijk de gronden in het gebied tussen de Jacoba van Beierenweg, de Zuidelijke Randweg en de Engelselaan in eigendom. In het gebied ‘Engelse Tuin’ kunnen circa 190 woningen worden gebouwd. De gemeente wil dat 30% van de woningen in de sociale sfeer wordt gebouwd.
Bestemmingsplan
Het gebied heeft op dit moment een agrarische bestemming waarop agrarische exportbedrijven zijn gevestigd. Om de bouw van de woningen mogelijk te maken wordt er een nieuw bestemmingsplan opgesteld. "We staan aan het begin van een ontwikkeling, waarvoor in 2010 veel werk moet worden verzet", aldus de gemeente.
Schetsplan
Medio 1e kwartaal 2010 houdt Van Erk, samen met de Woonstichting Vooruitgang en de gemeente, een informatiebijeenkomst voor omwonenden en belangstellenden. Dan wordt het schetsplan getoond. Precieze ontwerpen van woningen en koopprijzen zijn dan nog niet definitief bekend. Wel is op het schetsplan in grote lijnen de indeling van het wijkje te zien. Aan dit schetsplan wordt op dit moment nog gewerkt. Datum, tijd en plaats van deze informatiebijeenkomst worden half januari bekend gemaakt.
