Greenpeace voert actie bij Dirk van den Broek

SASSENHEIM, 11 september 2007 – Greenpeace heeft dinsdag actie gevoerd bij het hoofdkantoor van supermarktketen Dirk van den Broek in Sassenheim. Volgens de milieuorganisatie verkopen de supermarkten van Dirk van den Broek foute vis. Dit is bedreigde vis of vis die gekweekt of gevangen is op een manier die schadelijk is voor het milieu. (Foto: Greenpeace)

De actievoerders deelden voor de poort van het hoofdkantoor folders uit aan de medewerkers. Ze eisen dat Dirk van den Broek het inkoopbeleid verbetert en dus geen foute vis meer inkoopt.

De directeur van Dirk van Den Broek nodigde de actievoerders uit voor een kopje koffie, maar dit werd door hen afgeslagen. Volgens een woordvoerder van Greenpeace proberen ze al maanden met de supermarktketen in gesprek te komen over dit onderwerp “en is de tijd van een kopje koffie drinken voorbij.” Dirk bungelt met C1000 en Troefmarkt helemaal onder aan de duurzaamheids-ranglijst van Greenpeace. De milieuorganisatie wil toezeggingen van de directie dat het inkoopbeleid verbetert. De actievoerders vertrokken rond 09.30 uur weer, toen de meeste personeelsleden binnen waren.