Bax pakt overwinning op Hovocubo

VOORHOUT, 5 februari – Afgelopen vrijdag was het de beurt aan Hovocubo uit Hoorn om het de zaalvoetballers van Bax lastig te maken en dit lukte aardig. Hovocubo is een vertrouwde tegenstander uit verleden en heden. Ook bij Bax was, na maanden van afwezigheid een vertrouwd gezicht tussen de lijnen verschenen, namelijk Patrick Scheurwater.

Een gouden greep van coach Wim Bax, bleek later. Voetballen kon hij nog alsof hij nooit was weggeweest. Verdedigend sterk en aanvallend een inspiratiebron. Maar ondanks dat Bax veel aanviel, was de verdediging en doelman van de bezoekers niet te verschalken, waardoor het lang 0-0 bleef. Beide teams waren alleen maar gebaat bij een overwinning en dat was een garantie voor spanning. Bax voor de top en Hovocubo om degradatie te ontlopen. Vlak voor rust was het dan toch Bax dat de score opende. Een pass op tijd en goed geplaatst naar de inlopende Patrick Scheurwater, die de bal meedogenloos hard inknalde (1-0). 

De tweede helft stond bol van de spanning. Beide teams kregen wel kansen, maar de aanvallers stuitten constant op de lange doelmannen. Toch moest Hovocubo minstens nog een keer scoren en dus werd halverwege de tweede helft de bekende wisseltruc met de doelman toegepast. Een speler ging fungeren als meespelende keeper. Alleen Bax profiteerde niet van deze situatie. Twee lange ballen gingen net naast en één keer was de keeper net op tijd terug om de bal uit de lucht te plukken. Ook de bezoekers kregen wel kansen, maar de verdediging van Bax stond goed en in laatste instantie stond of lag Yorick Imthorn in de weg.

Vrijdag 10 februari speelt Bax 1 uit tegen Roda ’23 om 21.05 uur in sporthal De Bloemhof te Aalsmeer.