REGIO, 18 juli – Kabelbedrijf Casema en Multikabel gaan fuseren. De nieuwe combinatie nadert in omvang Essent Kabelcom, de tweede kabelmaatschappij van Nederland. Uiteindelijk moet het fusiebedrijf marktleider worden op het gebied van televisie, snel internet en telefonie.
Om de fusie mogelijk te maken neemt investeerder Warburg Pincus, de eigenaar van Multikabel samen met branchegenoot Cinven Casema voor 2,1 miljard euro over. De overname is wel afhankelijk van de goedkeuring van de kartelautoriteiten. Casema verwacht geen problemen met de Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMA) en de Europese Commissie in Brussel. Het kabelbedrijf is nu nog in handen van The Carlyle Group, Providence Equity Partners en GMT Communications Partners. Deze investeerders kochten de kabelaar in 2003 van France Telecom.
Omvang
Casema is het op twee na grootste kabelbedrijf van Nederland. Het is vooral actief in het midden en westen, waaronder in De Bollenstreek, de Leidse Regio, Den Haag, Amersfoort, Breda en Utrecht. Multikabel is in omvang de vierde leverancier van kabeldiensten en is gevestigd in Noord-Holland. De nieuwe combinatie telt ruim 1,6 miljoen aansluitingen en biedt onder meer internet, televisie en telefonie aan. De omzet bedraagt op jaarbasis 416 miljoen euro. Alleen UPC en Essent Kabelcom, dat ook in de etalage staat, zijn groter.
KPN
Warburg Pincus en Cinven denken dat de nieuwe kabelmaatschappij de komende tijd vooral kan groeien op het gebied van snel internet en telefonie via de kabel. Daarmee gaan Casema en Multikabel niet alleen de concurrentie aan met andere kabelbedrijven, maar ook met het grootste telecomconcern van Nederland, KPN. Casema en Multikabel blijven onder eigen naam actief op de Nederlandse markt. ,,Het zijn sterke merken'', aldus de woordvoerster van Walburg Pincus. Ook hoeven de werknemers niet te vrezen voor hun baan. Bij Casema werken duizend mensen, Multikabel telt ongeveer vierhonderd werknemers.
Kwaliteit
Voor de klanten van Casema verandert er voorlopig weinig, zei een woordvoerder van de kabelaar. Door de nauwere samenwerking moet op korte termijn de kwaliteit van de dienstverlening volgens hem toenemen. ,,Multikabel heeft een hele goede klantenservice. Daar kunnen wij van leren.''
