Archeologische “Kunst en Kitsch” bij Warmelda: van spijker tot knikker en meer

WARMOND, 11 februari 2023 – In het onderkomen van Historisch Genootschap Warmelda, de Roekenhof aan de Herenweg, was vandaag een archeologische “Kunst en Kitsch”. Teylingers konden er hun bodemvondsten voorleggen aan twee archeologen van Erfgoed Leiden en Omstreken.

De archeologen zochten uit wat het precies was dat op hun tafel terecht kwam. Waar mogelijk werd er ook een datum aan gekoppeld. Soms leidde dat tot verrassingen. Zo bleek een gevonden vreemde munt uit 1991 te stammen en uit Polen te komen. Vinders van knikkers waren verrast dat deze niet zomaar konden worden gedateerd omdat knikkers er altijd geweest zijn en de ouderdom dan afgeleid moet worden uit de bodemlaag waarin ze zijn gevonden.
Een jongen uit Voorhout (zie foto) had in het Panbos een stukje ijzer gevonden dat een deel van een oude, gesmede spijker bleek te zijn. Een sloot in de Broekpolder was de vindplaats van een fraai, nog helemaal intact, aardenwerken potje. Verder was er een groot aantal potscherven en natuurlijk ontbraken de pijpenkopjes niet.
Er kwamen veel spullen op tafel die gevonden waren rond Kasteel Teylingen.
De twee archeologen van Erfgoed Leiden en Omstreken hadden het er druk mee. Er stond voortdurend een file wachtenden.