VOORHOUT, 30 juli 2023 – In de vijver van het Overbosch zijn onlangs met subsidie van het Hoogheemraadschap twee drijvende planteneilanden geplaatst. De vrijwilligers die het Overbosch onderhouden zijn er erg blij mee. Foto Vrienden van het Overbosch
Dit project is mogelijk geworden omdat in het voorjaar van 2022 de vijver van het Overbosch door middel van doorgravingen verbonden werd met de Leidse Vaart en de sloot langs de Rijnsburgerweg. Dit heeft ertoe geleid dat de vijver vrijwel kroosvrij is, de kwaliteit van het water aanzienlijk is verbeterd en er steeds meer leven in de vijver komt. De wens was al langer aanwezig om wat meer plantengroei in en rond de vijver te krijgen. Het water is daar nu schoon genoeg voor. Daarom zijn er nu mede door subsidie van het Hoogheemraadschap nu de twee drijvende planteneilanden geplaatst in de vijver. De planten kunnen deze zomer nog voldoende uitgroeien om de winter te kunnen overleven.
Vanaf een bakje op de kant heb je goed zicht op het drijvende planteneiland. Onze fotograaf, Mariska de Graaff, legde dat voor je vast.

