Het Wapen van Warmond is failliet

WARMOND, 22 november 2023 – Het Wapen van Warmond bv is dinsdag failliet verklaard. Het café restaurant in de Dorpstraat ging in 2015 ook al een keer failliet, maar maakte toen een doorstart in een nieuwe bv. Nu lijkt het echter definitief over voor de horecagelegenheid. De deur bleef woensdag dicht.

Het personeel zag het faillissement al aankomen en daardoor werd het afgelopen zondag een soort afscheidsdag. Het was handenschudden en knuffelen geblazen. De mannen achter de bar hadden zelfs een evenement georganiseerd dat normaal gesproken pas eind december zou plaatsvinden: “Met duizend fluiten het jaar afsluiten”, compleet met oliebollen en toastjes zalm. Er stond die avond maar één gerecht geschreven op het schoolbord naast de bar, de “Chef Special”.

Het pand waar het Wapen inzit, is vorig jaar verkocht aan een andere eigenaar, die ook de B&B Huys Oud Teylingen bezit en het dit jaar geopende restaurant Bourgondie. De nieuwe eigenaar wilde volgend jaar gaan verbouwen als het huurcontract met de nu failliete bv was afgelopen. Het is in Warmond publiekelijk bekend dat hij denkt aan een nieuwe horecagelegenheid met zowel een eet- als een cafégedeelte.

Op deze plek in de Dorpsstraat is nu al 129 jaar een horecagelegenheid. Maar wel met diverse gezichten, van dorpscafé met slijterij en hotel tot bruine kroeg met biljart, een soort bistro en een grand café. Die horecagelegenheid is ook in handen geweest van diverse bekende Warmondse ondernemersfamilies. Onder andere van de familie Koppers, die nu nog een garage heeft en van de familie Van Hulst, bekend van de rederij en de fietsenwinkels.
Het personeel van de nu failliet verklaarde bv stond bekend om de enorme flexibiliteit. Zo gingen ze op maandagavond gewoon open wanneer Warmonders die naar de start van de Strontrace in Workum waren geweest, er graag erwtensoep wilden eten. Bitterballen hoefde je niet per acht of zestien te bestellen. Twee kon gewoon ook. En was een bepaald deel van het menu niet echt jouw smaak, dan werd er gewoon een alternatief bedacht.
Het Wapen was ook jarenlang de vaste residentie van de Billenpikkers, de voormalige Warmondse carnavalsvereniging.

Tekst over de geschiedenis is op 22 november om 20.00 uur ge-updated