De JoJo weer geopend na verhuizing naar Antoniuslaan

SASSENHEIM, 23 november 2024 – Zaterdag is de nieuwe locatie van Ontmoetingswerkplaats De JoJo aan de Antoniuslaan geopend. Na maanden hard werken door vrijwilligers aan de verhuizing en inrichting van het pand kon wethouder Elsbeth Koek het eerste kopje koffie schenken. Foto’s Edwin van der Wijngaard.

Zaterdag was het al een grote drukte in de inloopruimte en bij de weggeefwinkel. Het was duidelijk aan de blije gezichten van de bezoekers te zien dat De JoJo als ontmoetingsplek werd gemist.

Ontmoetingswerkplaats De JoJo is in 2016 opgezet door Stichting Repair Café Teylingen en was eerst gevestigd in de voormalige Hoogvliet supermarkt aan het Hortusplein in Sassenheim. Op 30 september is deze locatie leeg opgeleverd en begin het inrichten van de voormalige school aan de Antoniuslaan die voor 5 jaar gehuurd wordt van de gemeente.

Koningin Máxima bracht in februari nog een werkbezoek aan De JoJo, die een Appeltje van Oranje ontving vanwege de bruggen die zij bouwt in de samenleving.

De JoJo bestaat onder andere uit een weggeefwinkel, repair café, fietsenwerkplaats, houtwerkplaats, naai atelier en inloopruimte met keuken. De organisatie draait financieel zelfredzaam en vanuit de kracht en inzet van de lokale samenleving. Vrijwilligers vinden hier een zinvolle inzet en vormen samen een sterk sociaal netwerk.