PLANET the band doet auditie voor songfestival San Marino

TEYLINGEN, 24 januari 2025 – Op het moment dat dit artikel wordt gepubliceerd (15:15 uur), doet PLANET the band achter gesloten deuren auditie voor het songfestival van San Marino, een dwergstaat in Italië in de buurt bij Rimini. Foto Joram Blomkwist

Als ze mee mogen doen met dit lokale songfestival, maken ze kans om namens San Mario uit te komen op het grote Eurovisie Songfestival dat half mei plaatsvindt in de St. Jakobshal in het Zwitserse Basel.
Er zijn bij de audities in San Marino maar liefst 169 deelnemers. Na de audities volgen voor de deelnemers die doormogen vijf halve finales. Daarna staat een slotavond op het programma met de allerbeste deelnemers en daar wordt dan duidelijk wie er naar het Eurovisie Songfestival gaat namens deze dwergstaat. Pas als PLANET the band de halve finales bereikt kun je eindelijk hun song horen, want de muziek moet tot op dat moment geheim blijven. We weten wel dat het nummer San Marino heet. Na de auditie horen ze binnen redelijke termijn of ze door zijn, maar uiteraard niet direct. Mochten ze naar de halve finales gaan, dan komen we bij je terug.

PLANET the band is voor de helft een Teylingse band, die is opgericht in 2024. Drummer Eduardo Leal (foto boven) komt uit Voorhout, gitarist Rense van Wierst uit Warmond, bassist en producer Daan Olieroock uit Oegstgeest en zangeres Isha van den Burg is een singer songwriter uit Rotterdam. Ze noemen zichzelf een alternatieve band. Op hun website omschrijven zij hun muziek als “experimental star-gazing funk rock” die wordt gebracht met “de energie van een live show op de oppervlakte van onze zon”.  Als je hier klikt kom je op hun you-tube kanaal.

Luister hieronder naar hun sound.