WARMOND, 4 oktober 2025 – “We zijn er enorm blij mee en zijn het fonds dankbaar”, zegt Martijn Vintges van de Koninklijke Watersport Vereniging de Kaag over de cheque die de afdeling roeien van deze vereniging op 29 september mocht ontvangen van het Schipholfonds. Het geld wordt gebruikt voor de aanschaf van een roeisloep. Foto’s Schipholfonds
Vintges, die in het bestuur zit van de afdeling roeien, vertelt waarom de aanschaf van die nieuwe sloep wenselijk is. “Binnen de KWV de Kaag groeit de afdeling roeien hard en steeds meer nieuwe leden sluiten zich aan om bij ons te komen roeien over de mooie Kagerplassen. Sinds een paar jaar bieden we ook Coastal roeien aan wat een enorme aantrekkingskracht heeft. Maar ook bij het sloeproeien in zowel onze Whalers als Pilot Gigs groeit het ledental gestaag. Het betekende voor de vereniging dat we de vloot voor Coastal roeien snel moesten uitbreiden maar dat wilden we niet ten koste laten gaan van de al geplande vlootvernieuwing van de Whalers. De bijdrage van het Schipholfonds helpt ons om het komende kwartaal een aluminium Zeeg roeisloep aan te schaffen die een van de houten Whalers gaat vervangen.
Het Schipholfonds keerde in het totaal in september 110.000 euro uit die sportverenigingen kunnen spenderen aan sportartikelen of andere zaken die voor de verenging van belang zijn als verlichting van sportvelden. Het was voor de derde keer dat dit jaar cheques werden uitgereikt. In november volgt nog een ronde, waarvoor je je kunt aanmelden door hier te klikken.
Het Schipholfonds is in 1994 opgericht met als doel sporten en bewegen te ondersteunen in de omgeving van Amsterdam Airport Schiphol. Het Schipholfonds ontvangt jaarlijks een schenking van de luchthaven en steunt projecten die als thema fysiek bewegen en sport hebben.

