20ste editie Sastival gewonnen door leerlingenorkest UNI

SASSENHEIM/NOORDWIJK, 9 november 2025 – Zaterdag vond de twintigste editie van het Sastival plaats in scholengemeenschap Leeuwenhorst in Noordwijk. Het is een festival voor Opleidingsorkesten dat wordt georganiseerd door Crescendo. Foto’s Crescendo

Ter ere van deze feestelijke gebeurtenis werd het festival geopend door burgemeester Carla Breuer die de christelijke harmonievereniging Crescendo van harte feliciteerde met deze mijlpaal, die vooral mogelijk wordt gemaakt door de vele vrijwilligers uit de gelederen van deze muziekvereniging.

Maar liefst 14 orkesten met in totaal ruim 350 muzikanten deden dit jaar mee. Voor de tweekoppige jury, bestaande uit Jos Lustberg en Matthijs Kruik, lieten zij zich van hun beste kant horen. De dagprijs met het hoogste aantal punten ging naar het Leerlingenorkest van harmonie vereniging UNI uit Katwijk.
De gemeente Teylingen bood alle deelnemers een heerlijk ijsje aan van ijssalon Ciolato uit Voorhout. “Want bij een verjaardag hoort natuurlijk een cadeautje”, zo zei de burgemeester.
De volgende editie van het Sastival staat gepland voor 7 november 2026. Dat festival zal worden georganiseerd door nieuwe organisatoren vanuit Crescendo want Gerard van Stein en Geeri Bakker namen dit jaar afscheid. “Na vele jaren trouwe inzet”, zo meldt Crescendo in een persbericht.