Mevrouw De Jong uit de Agneshove is op eerste kerstdag 100 geworden

VOORHOUT, 30 december 2025 – Op eerste kerstdag, precies honderd jaar geleden, werd mevrouw H.J. de Jong-Onderwater geboren. Dus ging burgemeester Breuer vandaag bij haar langs in de Agneshove om haar van harte te feliciteren. Foto’s Mariska de Graaff

Mevrouw De Jong had met haar man een slagerij in Katwijk. In dat dorp woonde zij tot haar 99ste jaar. Toen ging het wat minder en kwam het verzorgingstehuis om de hoek kijken. Dat werd Alphen. Veel te ver weg voor iemand uit deze streek. Sinds een tijdje zit ze nu in Agneshove, veel fijner voor haar, maar ook voor de familie die zo makkelijker op bezoek kan komen. Mevrouw De Jong klaagt niet, is bescheiden en blijft altijd positief. Ze houdt van puzzels. Geen legpuzzels, maar bijvoorbeeld sudoku en doorlopers. Ook voor een spelletje is zij wel te porren.
De familie houdt van muziek. Haar man deed de bekkens bij DVS, haar kleinzoon is daar nu saxofonist en speelt ook in projectorkesten. Haar (enige) dochter vertelt dat het allereerste buitenoptreden dat DVS ooit deed, plaatsvond bij de trouwerij van haar ouders.
Binnen het ondernemersgezin was het hard aanpoten. Het enige waarmee mevrouw het nu dan ook een beetje moeilijk heeft, is het feit dat er relatief weinig reuring is in de Agneshove. Ze vindt het ook jammer dat ze niet meer zo zelfstandig is. Ze voelt zich, in ieder geval overdag, nog prima. De reden van die hoge leeftijd en dat relatief jonge uiterlijk……”Dat komt van de zeelucht”.