Cultuur, kunst en sport naar wethouders Van Velzen en Van der Zon

TEYLINGEN, 10 januari 2012 – Wethouder Karin Lambrechts draagt een deel van haar portefeuille over aan haar collega's. Wethouder Leo van der Zon neemt Sport voor zijn rekening en wethouder Kees van Velzen Kunst en cultuur. Dit betekent dat veel lokale verenigingen te maken krijgen met een andere wethouder als contactpersoon. Lambrechts gaat zich richten op taken op het gebied van werk, zorg en jeugd die steeds meer naar de lokale overheden worden overgeheveld.

Het college van Teylingen heeft de taken binnen de portefeuilles gedeeltelijk opnieuw ingedeeld. Gemeenten krijgen te maken met uitbreiding van het takenpakket. Het rijk hevelt taken op het gebied van werk, zorg en jeugd over naar de lokale overheden. In 2012 moet dit nieuwe beleid worden voorbereid en in 2013 worden geïmplementeerd Deze taken hebben grote impact op de ambtelijke organisatie maar ook op de taken van bestuurders. Alle nieuwe taken zitten in de portefeuille van wethouder Karin Lambrechts. Het afgelopen jaar was haar portefeuille al zwaar, gezien de veelheid van haar taken. Om zich volledig op de nieuwe taken te kunnen richten, heeft het college de taken onderling aangepast, zodat zij bestuurlijk voldoende ruimte heeft om alle taken goed in te bedden.

Volledig inzetten voor nieuwe taak
"Het afgelopen jaar heeft wethouder Lambrechts een grote klus gestart door de nieuwe subsidieverordening voor te bereiden en nu te implementeren. Haar astma speelde toen weer op. Nu haar takenpakket verzwaard wordt wil ze dat niet nog een keer laten gebeuren en wil ze zich volledig en in volle gezondheid kunnen wijden aan haar taken. Daarom wordt een gedeelte van haar overige taken verdeeld tussen de wethouders Leo van der Zon en Kees van Velzen. Wethouder Karin Lambrechts neemt volledig de coördinatie van de nieuwe taken op zich. Een deel van de voorbereiding van het beleid vindt regionaal plaats, maar daarnaast speelt de lokale doorvertaling een grote rol", zegt de woordvoerder van de gemeente. 

In de WMO komt een deel van de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ) bij de gemeenten te liggen. Vanaf 2013 begeleidt de gemeente vanuit de WMO meer mensen die dat nodig hebben. Daarnaast wordt de gemeente verantwoordelijk voor de uitvoering van de nieuwe Wet werken naar vermogen (Wwnv). Als laatste komt de uitvoering van de jeugdzorg bij gemeenten te liggen