WARMOND, 21 januari 2026 – Wellicht blijft het stukje van de villa met het puntdak nog staan, want daarvan zijn de dakbalken zichtbaar keurig doorgezaagd. Maar de rest van Paviljoen de Leede is toch zo ongeveer onder de slopershamer verdwenen. Foto Henk Keijzer
Twee dagen geleden meldde de Teyding de gedeeltelijke sloop van de villa op basis van een verleende sloopvergunning voor het botenhuis van het kernmerkende bouwwerk. De villa die zo in het oog sprong wanneer je per boot Warmond naderde. Maar het blijkt nu toch zo ongeveer om het hele pand te gaan.
Op Koudenhoorn wandelt vanochtend als gebruikelijk een groot aantal mensen, veelal om de hond uit te laten. Bijna iedereen staat stil om even te kijken of een foto te maken. De werkzaamheden zijn vanaf het recreatie-eiland goed te zien. Een wandelaar is neergestreken op een bankje om naar de werkzaamheden te kijken. Zij vindt het doodzonde dat door gebrek aan onderhoud een dergelijk pand moet verdwijnen.
Paviljoen De Leede werd gebouwd in 1918. Vanaf 1921 was het enige jaren een hotel. Vervolgens werd het een woning.
Al in 2015 was bekend dat fundering van Paviljoen De Leede als onvoldoende werd beoordeeld en dat geadviseerd werd een nieuwe fundering onder het pand aan te brengen. Het vervangen van de fundering bleek kostbaar en complex zijn en toenmalige eigenaar stelde in 2021 dat het pand door de zeer slechte bouwkundige staat nog slechts een zeer korte toekomst beschoren zou zijn: “Het pand is domweg versleten”.
