Coalitievorming: duidingsdebat met verkenners is op 7 mei

TEYLINGEN, 22 april 2026 – Op 7 mei om 20.00 wordt in de raadszaal van Teylingen het zogenaamde duidingsdebat gehouden. Dit is een vervolgstap op het door de verkenners Alkemade en Habets gegeven advies om D66, VVD, PRO en Trilokaal te laten starten met de formatie. Klik hier als je het debat live wilt volgen. Archieffoto

In het debat zullen de raadsleden het advies van de verkenners bespreken. Een uitgebreide agenda waarin is toegelicht was de bedoeling van zo’n debat is, is (nog?) niet beschikbaar. Maar in het algemeen geldt dat raadsleden hun visie op het advies kunnen geven en kunnen aangeven of ze de voorgestelde coalitie zien zitten. Daarnaast kunnen ze bijvoorbeeld alternatieven naar voren schuiven en hun eventuele zorgen benoemen. Prioriteiten benoemen voor de komende periode behoort normaal gesproken ook tot de mogelijkheden.
Het is op dit moment al wel duidelijk dat een aantal fracties van mening is dat het advies geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
Lees ook dit artikel over het advies en de reacties erop.