SASSENHEIM 15 maart 2012 – Wethouder Leo van der Zon van Financiën en Directeur Steven Schrader van Woonstichting Vooruitgang hebben woensdag de intentieovereenkomst voor het nieuwbouwproject De Bloementuin in Sassenheim ondertekend. Maar ondertussen lijken de gemeente en de woonstichting het niet eens te zijn over de uitwerking van het plan. Beide partijen hebben een ander verhaal over de sloop van woningen aan de Gladiolenstraat en de Freesiastraat.
De eerste fase van dit project omvat de bouw van 40 woningen op de hoek van de Parklaan en de Narcissenlaan. Fase 2 omvat de bouw van in totaal 58 woningen op het gebied waar zich nu het tennispark van STV bevindt. Tot zover lopen de gemeente en de woonstichting in lijn.
Sloop
Over fase 3 liet de gemeente maandag weten dat deze fase de sloop omvat van de bestaande woningen van Woonstichting Vooruitgang aan de Gladiolenstraat 1-15b en de Freesiastraat 1-5. Op deze plaats komt een gebouw met 28 appartementen, waarvan 21 sociale koopappartementen en 7 vrije sector appartementen.
Vooruitgang liet donderdag in een persverklaring echter weten dat er op dit moment nog geen sprake van uithuizing van huurders, sloop van de woningen of iets dergelijks aan de kant van Vooruitgang. De woonstichting vormt een werkgroep samen met de gemeente om de haalbaarheid van de nieuwe plannen en ideeën nader uit te werken en te toetsen. Bij Vooruitgang was vrijdag niemand bereikbaar om deze stellingname verder toe te lichten.
Verbaasd
Wethouder Leo van der Zon toont zich een beetje verbaasd door de opstelling van Vooruitgang. “We hebben deze afspraken woensdag nadrukkelijk ondertekend. Fase 3 staat gewoon in de intentieovereenkomst en de sloop van de woningen maakt daar deel van uit” Het enige voorbehoud aan de kant van Vooruitgang is volgens de wethouder de goedkeuring door de raad van commissarissen, “zoals aan onze kant ook de gemeenteraad ermee in moet stemmen.”
De wethouder heeft geen idee waarom Vooruitgang nu opeens aan het terugkrabbelen is. Het is hem ook niet bekend of de woonstichting wellicht verzuimd heeft de bewoners van de te slopen woningen eerst te informeren.

Aanzicht Bloementuin vanaf de Narcissenlaan
