WARMOND, 22 mei 2026 – De organisatie van de Warmondse Kaagweek heeft vergunning gekregen om het feest te gaan organiseren op de Gemeentehaven bij de Koudenhoornbrug. Dit omdat op de oude locatie, Park Groot Leerust, geen nooduitgang meer kon worden gerealiseerd en dus geen vergunning kon worden verkregen. Het vieren van het feest op de nieuwe plek wordt dit jaar gezien als een pilot.
Tijdens het vergunningstraject hebben omwonenden en andere betrokkenen hun zorgen kenbaar gemaakt, onder meer via zienswijzen en gesprekken met de gemeente. Het ging onder andere over geluidsoverlast, bezoekersdrukte, verkeers- en parkeersituaties en de borging van de openbare orde en veiligheid. Die zienswijzen zijn meegenomen in de overwegingen om de vergunning te verlenen, zo zegt het college in een brief aan de gemeenteraad.
Vanwege die zorgen worden er wel aanvullende maatregelen in de vergunning opgenomen. Zo komen er twee camera’s waarmee het verloop van het evenement in de gaten wordt gehouden. Verder zullen zowel de gemeente als de organisatoren van de Kaagweek meer toezicht houden en meer beveiliging regelen. De verleende vergunning bevat daarnaast ook nadere voorschriften over bezoekersstromen, eindtijden en geluidsbeheersing. Tegen het besluit de vergunning te verlenen kan nog gedurende zes weken bezwaar worden gemaakt.
Het feest is dit jaar van 25 tot en met 28 juni.
