SASSENHEIM, 4 juni 2026 – De politie heeft een inwoner van Sassenheim aangehouden in een grootschalig onderzoek naar drogeerverkrachtingen. De Sassenheimer is een van de vier arrestanten in een zaak waarbij vrouwen vermoedelijk door bekenden uit hun directe omgeving zijn gedrogeerd, waarna er seksuele handelingen bij hen werden verricht en gefilmd. Het onderzoek werd gestart door het Team Seksuele Misdrijven en de Dienst Regionale Recherche na tips van overheidsdiensten uit Duitsland en Engeland.
In besloten groepen op sociale media deelden de verdachten informatie en gaven zij elkaar tips over hoe slachtoffers het beste gedrogeerd konden worden. Binnen deze online groepen werd tevens beeldmateriaal van het misbruik uitgewisseld. De politie wist in totaal acht mannelijke verdachten in de leeftijd van 21 tot 51 jaar te identificeren. Zij komen uit Sassenheim, Rotterdam, Hilversum Veldhoven, Sint Willebrord, Amstelveen, Hulst en Horst aan de Maas.
Doorzoekingen
Woensdag 27 en donderdag 28 mei zijn op meerdere locaties in Nederland de woningen van de acht verdachten doorzocht. Daarbij heeft de politie verschillende gegevensdragers, zoals computers, telefoons en usb-sticks, in beslag genomen voor verder onderzoek. Daarnaast troffen de rechercheurs op verschillende plekken drogerende en verdovende middelen aan en zijn er wapens geconfisqueerd. De Sassenheimer en drie andere mannen uit Horst aan de Maas, Hulst en Sint Willebrord zijn aangehouden en verhoord.
De verdenkingen tegen de mannen lopen sterk uiteen. Waar sommige verdachten voornamelijk deelnamen aan de besloten groep en illegaal verkregen beelden deelden, worden anderen ook verdacht van het zelf maken en verspreiden van dit seksuele beeldmateriaal. Daarnaast worden enkele mannen direct verdacht van het in gevaar brengen van slachtoffers door hen te drogeren, tot aan (pogingen tot) verkrachting aan toe. De politie sluit verdere aanhoudingen in deze zaak niet uit.
Impact
Het is momenteel nog onduidelijk hoeveel slachtoffers er zijn. Om dit in kaart te brengen, vindt er aanvullend onderzoek plaats naar de in beslag genomen gegevensdragers. Milou van der Kolk van het Team Seksuele Misdrijven benadrukt de enorme impact van de zaak. “Als slachtoffer weet je mogelijk niet wat er met je is gebeurd, omdat je gedrogeerd kunt zijn geweest en buiten bewustzijn was. Het nieuws dat je partner of een bekende je mogelijk heeft gedrogeerd en misschien zelfs heeft verkracht of dit heeft willen doen, kan je leven volledig op z’n kop zetten.”
Voor mogelijke slachtoffers is direct professionele hulp beschikbaar gesteld door Slachtofferhulp Nederland, Veilig Thuis en het Centrum Seksueel Geweld (CSG). Volgens CSG-directeur Iva Bicanic is de onzekerheid uiterst ingrijpend en kan het geschonden vertrouwen leiden tot zware klachten.
