Bibliotheek zoekt dichters en biedt hen een podium

TEYLINGEN/REGIO, 19 augustus 2026 – De Bibliotheek Bollenstreek is op zoek naar dichters voor Poëzie op Pad. Tijdens de Poëzieweek, van 29 januari tot en met 4 februari 2027, veranderen ramen van woningen, winkels en openbare gebouwen opnieuw in een bijzondere expositieruimte voor poëzie. Foto Bibliotheek Bollenstreek

Met Poëzie op Pad biedt de Bibliotheek Bollenstreek lokale dichters een podium en nodigt zij inwoners uit hun omgeving met andere ogen te bekijken. Een wandeling door de straat wordt een ontdekkingstocht langs verhalen, herinneringen, verwondering en verbeelding. De geselecteerde gedichten vormen samen een bijzondere poëzieroute door de Bollenstreek.

Iedereen die een gedicht heeft gemaakt dat gezien mag worden, kan meedoen. Gedichten kunnen van 1 september tot en met 1 oktober worden gestuurd naar mlengers@bibliotheekbollenstreek.nl.

De biliotheek maakt een selectie uit de inzendingen. De gedichten die op de ramen worden aangebracht, vormen dan begin volgend jaar samen een bijzondere poëzieroute die inwoners van de Bollenstreek verrast, inspireert en verbindt, zo laat de Bibliotheek weten. Meer informatie is te vinden op www.bibliotheekbollenstreek.nl/agenda.