Schilderijen, aquarellen, spijkerstofcollages en boetseerwerk in Galerie de Pomp

WARMOND, 1 november 2026 – Vanmiddag werd in Galerie de Pomp op het pleintje bij de pomp, een nieuwe expositie geopend. Popco Bakkers, Ada Mustert en Lisette Hogewoning exposeren daar tot 2 december hun kunstwerken gemaakt met respectievelijk olieverf, aquarelverf en spijkerstof. Daarnaast is er werk te zien van een groep keramisten.

Popco Bakkers, de “oude (school)meester”, is een kunstschilder uit Warmond. Trouw aan het devies “de kunst wedijvert met de natuur”,  probeert hij op impressionistische wijze karakter en sfeer van een onderwerp vast te leggen, waarbij stemming van het moment, de
weersgesteldheid of een bepaalde lichtinval een rol spelen. Dat alles in de hoop dat “een weergave van lijn, vorm, kleur en licht een gevoel van herkenning en ontroering bij de beschouwer teweeg zal brengen”.

Ada Mustert-Broos is een kunstenares uit Warmond. Waar zij eerst heel veel werkte met olieverf, werkt zij sinds 3 jaar ook met aquarelverf. Dit werkt toont zij tijdens deze expositie. We zien veel bloemen op haar schilderijen. Die schildert zij overigens niet naar voorbeeld, maar uit het hoofd.

Lisette Hogewoning komt uit Sassenheim en volgde haar opleiding aan de Wackers Academie in Amsterdam. Ze werd bekend met haar collages van papier, waarmee ze ook in het Rijksmuseum mocht exposeren tijdens het Rembrandtjaar. Op deze expositie kun je haar collages van denim (spijkerstof) bewonderen. In de werken worden alle stukken van de spijkerbroeken in laagjes geplakt. De jeans verdwijnt volledig in het kunstwerk. De geborduurde versieringen, knopen, ritsen en etiketten worden, indien nodig, allemaal gebruikt in het kunstwerk. De verschillende nuances in het blauw van de broek worden gebruikt voor licht- en schaduweffecten.

Hieronder een filmpje waarin Hogewoning vertelt over het verwerken van bijvoorbeeld oude spijkerbroeken

Popco Bakkers

Ada Mustert-Broos