SASSENHEIM, 4 december 2011 – Bij het volgende week te openen station Sassenheim komt een McDonalds restaurant. De gemeente Teylingen wil meewerken aan de komst van de fast-foodketen, zo blijkt uit verschillende gemeentelijke stukken. Toch heeft de gemeente nooit actief naar buiten gebracht dat het de bedoeling was dat er een McDonalds bij het station zou komen. (Foto: Piet Molenaar)
De McDonalds komt ten zuiden van de A44 tussen het spoor en de snelweg op de plaats waar voorheen twee woonhuizen stonden (Wasbeeklaan 4 en 6). Volgens het nieuwe ontwerp bestemmingsplan bedrijventerreinen van de gemeente heeft de komst van het restaurant als belangrijk voordeel dat aan de stationslocatie een ontwikkeling wordt toegevoegd die zorgt voor verkeersstromen en aanwezigheid van mensen. Dit verhoogt de sociale veiligheid ter plaatse en
maakt de plek levendig.
In het kader van nieuwe vestiging van een nieuwe horecavoorziening zijn de benodigde onderzoeken uitgevoerd voor externe veiligheid, verkeer, water, flora en fauna, bodem en archeologie. De uitkomsten leveren geen belemmeringen op voor het geven van een positieve bestemming aan een horecalocatie voor de vestiging van een keten als Mc Donalds.
Het fast-foodrestaurant wordt ontsloten via de nieuw aan te leggen Verbindingsweg Oosteinde naar zowel de Warmonderweg als via de bestaande afrit naar de A44. De Verbindingsweg verbindt de Warmonderweg met het NS-station. Voor het restaurant moeten ook minimaal 80 parkeerplaatsen worden aangelegd.
