SASSENHEIM, 15 april 2010 – De bewoners van woonzorgcentrum De Schutse in Sassenheim verhuizen in september tijdelijk naar de Munnekewij in Noordwijkerhout. Op de plaats waar nu nog ActiVite De Schutse staat, zal de komende jaren het woonservicecentrum SassemBourg gebouwd worden.
In nauwe samenwerking tussen ActiVite, Woonstichting Vooruitgang en de gemeente Teylingen zijn zeer veel alternatieven voor de tijdelijke huisvesting van de huidige bewoners tegen elkaar afgewogen. Volgens de betrokkenen is gebleken dat de locatie Munnekeweij in Noordwijkerhout de enige goede mogelijkheid is.
Verhuizen
Een aantal jaar geleden is besloten dat De Schutse plaats moet maken voor SassemBourg. Omdat dit nieuwe woonzorgcomplex op dezelfde plaats komt als De Schutse, moeten de huidige bewoners verhuizen naar Munnekeweij in Noordwijkerhout. Dit complex staat leeg sinds het woonzorgcentrum Jeroen te Noordwijk in 2009 werd geopend.
Zorg
Verhuizen is een hele stap, zo geeft ActiVite aan, maar in Munnekeweij kunnen alle bewoners op hetzelfde adres wonen. En zal er voor hen weinig veranderen in de zorg die zij krijgen en de activiteiten die voor hen worden georganiseerd. Ook alle medewerkers en vrijwilligers kunnen hun werkzaamheden voortzetten in Munnekeweij.
De huidige planning is dat de bewoners in de tweede helft van september 2010 gaan verhuizen. Tot die datum vinden in Munnekeweij diverse onderhoudswerkzaamheden plaats.
SassemBourg
Afgelopen maandag zijn de bewoners, mantelzorgers, medewerkers en vrijwilligers geïnformeerd over de plannen en zijn hun vragen uitgebreid besproken. Ook zijn de plannen en tekeningen van SassemBourg gepresenteerd. In dit multifunctionele woonservicecentrum levert ActiVite intramurale zorg, extramurale zorg en kleinschalige intramurale zorg voor mensen met psychogeriatrische problematiek bieden.
Protesten
Het project levert al jaren felle protesten van omwonenden op. Zij maken bezwaar tegen de omvang en de hoogte van het complex en de daarnaast gesitueerde appartementengebouwen (urban villa’s). De bezwaarmakers wonnen hierover recentelijk nog een procedure bij de Raad van State waardoor er nu een nieuw vergunningstarject voor het woonservicecentrum moet worden doorlopen. Toch verwachten de initiatiefnemers eind dit jaar te kunnen starten met de bouw. De bouw van de urban villa's start al in mei.
