13.300 extra woningen in Bollenstreek en Haarlemmermeer

REGIO, 5 maart – In de Bollenstreek en Harlemmermeer is tussen 2010-2030 plaats voor 13.300 extra woningen. Dat blijkt uit een rapport dat Gedeputeerde Staten van de provincies Noord- en Zuid-holland gisteren gepresenteerd hebben. De provincies zien onder meer mogelijkheden voor woningbouw in de Westflank van Haarlemmermeer en op lange termijn in Hillegom. Deze woningen zouden dan buiten het stedelijk gebied komen. De gemeenten hebben toegezegd zich ook binnenstedelijk extra in te spannen zodat in het totaal 24.300 woningen gebouwd kunnen worden.

De gebiedsuitwerking van de provincies is een antwoord op de vraag van minister Dekker van Volkshuisvesting of en hoe er 10.000 tot 20.000 extra woningen gebouwd kunnen worden in de regio. De onderzoekers hebben bij de beantwoording van de vraag niet alleen rekening gehouden met de Nota Ruimte, maar ook met behoud van het bollencomplex, de landschapswaarde en de ambitie om meer werkgelegenheid te realiseren. In de Westflank in Haarlemmermeer zou plaats zijn voor ongeveer 10.000 woningen. De overige woningen zijn gepland in de Bollenstreek. Binnen de huidige bebouwing  kunnen in de Haarlemmermeer 5.000 extra woningen gebouwd worden en in de Bollenstreek 6.000, waarvan 4.000 reeds opgenomen zijn in de bestaande plannen.

Besluitvorming
Gedeputeerde Staten van Noord- en Zuid-Holland hebben dinsdag ingestemd met de gebiedsuitwerking. Het plan zal op 5 en 6 april behandeld worden in de statencommissies van beide provincies. Vervolgens vindt 13 april een gezamenlijke commissievergadering plaats om de besluitvorming op elkaar af te stemmen. De Provinciale Staten van Noord- en Zuid-Holland behandelen op 24 en 26 april de gebiedsuitwerking plenair. Op 9 mei stellen Gedeputeerde Staten de gebiedsuitwerking definitief vast waarna deze aan minister Dekker zal worden aangeboden.