TEYLINGEN, 1 november 2023 – met update 3 november – Vanmiddag, tijdens zijn afscheidsreceptie in de KTS in Voorhout, ontving agent Peter de Boer de Zilveren Barensteel uit handen van burgemeester Breuer. Foto’s Mariska de Graaff
Hij kreeg deze onderscheiding voor zijn jarenlange toegewijde inzet als politieagent in de gemeente Teylingen en met name als wijkagent in Warmond en Voorhout. Breuer noemde hem in haar speech een “trouwe diender” en een “wijkagent in hart en nieren”. “Hij was betrouwbaar en betrokken. Zijn werk was zijn missie”, aldus de burgemeester. Tot eergisteren werkte De Boer bijvoorbeeld nog in de nachtdienst, iets wat gezien zijn leeftijd eigenlijk al lang niet meer hoefde.
De Boer heeft een grote rol gespeeld in de veiligheid binnen de gemeente Teylingen. Hij staat bij jong en oud bekend als iemand die je kon vertrouwen en die altijd beschikbaar was. Hij ging daarin verder dan van een agent gevraagd en verwacht mag worden. Daarnaast is hij al 26 jaar begeleider van de Bollenband, al 15 jaar een trouw lid van de bemensing op stembureaus en vrijwilliger bij fietsmaatjes. Vandaar de Barensteel.
De agent, op zijn afscheidsreceptie gekleed in zijn oude uniform van de Rijkspolitie, gaat nu van zijn pensioen genieten. Hij heeft 46 jaar bij de politie gewerkt, waarvan 16 jaar als wijkagent. In deze functie stond hij centraal tussen de burgers en maatschappelijke organisaties in. Hij was nauw betrokken bij de jeugd en hulpverlening aan hen die dreigden te ontsporen. Als familie-agent was hij zeer begaan in aangrijpende casussen en ondersteunde hij familie en collega’s.
Politie teamchef Ethel Nol blikte terug in het verleden. Toen De Boer werd gescreend, ging men onder andere op bezoek bij zijn schooldirecteur die aangaf dat Peter een nette en serieuze jongen was. Als agent stond deze jongen later altijd voor iedereen klaar. “Je was ook een rots in de branding”, zei Nol. Hij kreeg van zijn team bloemen en cadeaus.
In zijn dankwoord zei De Boer dat toen hij klaar was met de opleiding, er twee functies beschikbaar waren in de Bollenstreek. Hij besloot samen met een studiegenoot om die plekken te gaan opvullen.
“Ik heb altijd met veel plezier gewerkt. In een goede werksfeer. Maar nu is het moment om te stoppen. De afgelopen dagen was er steeds sprake van ‘je laatste dit, je laatste dat’. Toen ik voor het laatste contact had met de meldkamer, spraken die een dankwoord uit. Dat was een heel emotioneel moment.”
Zoals min of meer gebruikelijk werd De Boer vanmiddag door zijn collega’s met een tuk-tuk en zwaailichten naar de KTS gebracht. Voorbij de ereboog, zat binnen de Bollenband te wachten, waar hij al jaren keyboard speelt. Zij gaven een kort optreden, waaraan De Boer zelf ook nog even moest meedoen. Zijn collega’s dansten spontaan de polonaise. Aansluitend begon zijn drukbezochte afscheidsreceptie.
Voor dat de receptie begon was De Boer op de Gemeentehaven in Warmond en op het kerkplein in Voorhout om afscheid te nemen en koffie uit te delen.





