Aldi zoekt nieuw onderkomen nu Vomar op Oosthoutplein komt

VOORHOUT, 17 december 2024 – De Aldi op het Oosthoutplein sluit eind december de deuren omdat het contract met verhuurder Vomar afloopt. Vomar trekt nu zelf in het pand en breidt dat bovendien uit met de ruimte van de voormalige apotheek, die nu wordt gesloopt. Aldi is daarom op zoek naar een nieuwe lokatie en heeft de gemeenteraad daarover aangeschreven. Foto’s Mariska de Graaff

In de brief aan de gemeenteraad laat Aldi weten dat ze veel met de gemeente hebben gesproken over een nieuwe lokatie, maar dat mogelijke lokaties werden afgewezen omdat ze niet voldoen aan het gemeentelijke beleid. Kortgezegd komt dat er namelijk op neer dat nieuwe winkels aan moeten sluiten op de bestaande winkelcentra: dus in de Herenstraat en rond de Jacoba van Beierenhof.
Volgens Aldi zijn daar geen mogelijkheden, er is geen ruimte. Daarnaast zegt het bedrijf bij monde van Slawik Khatchatrian, de Manager Acquisition and Real Estate, dat uit onderzoek is gebleken dat Voorhout nog best winkels erbij kan hebben en dat bij dat onderzoek nog niet eens rekening is gehouden met het feit dat Voorhout de komende jaren flink groter groeit. Verder heeft Aldi een enquĂȘte gehouden waaruit blijkt dat bijna 90% van de ondervraagden het belangrijk vindt dat Aldi in Voorhout terugkeert. Daarom wil Aldi graag met de politiek in gesprek.

Het onderwerp staat op de agenda van de raadscommissie ruimte van 14 januari.
Klik hier 0m de brief van Aldi aan de gemeenteraad te lezen.