TEYLINGEN, 13 juli – In de gemeente Teylingen zijn de afgelopen tijd een aantal dode eenden gevonden. De eenden zijn naar alle waarschijnlijkheid overleden aan botulisme. Ze zijn opgestuurd naar het Centraal Diergeneeskundig Instituut (CDI) in Lelystad om te laten onderzoeken om welk soort botulisme het precies gaat.
De dode eenden zijn in alle drie de dorpen aangetroffen. In Warmond was dat bij de Ganzenweide, In Sassenheim o.a. in de Postwijk en in Voorhout bij de Beukenrode. De medewerkers van afdeling Gemeentewerken maken nu extra controlerondes om eventuele dode eenden op te sporen.
Voedselvergiftiging
Botulisme is een besmettelijke vorm van voedselvergiftiging waaraan vooral watervogels en vissen sterven. De bacterie die botulisme veroorzaakt kan zich snel vermenigvuldigen als er dode vogels of vissen in het water liggen, of wanneer het water boven de 20 graden Celsius komt.
Voorzichtigheid
Botulisme bij dieren kunt u herkennen aan verlammingsverschijnselen aan kop, nek, vleugels of poten. Er bestaat nogal wat verwarring over het gevaar van botulisme. De meest voorkomende soort in Nederland is gevaarlijker voor dieren dan voor de mens, maar voorzichtigheid blijft geboden.
Advies
-Ga niet in het water in de buurt van zieke of dode dieren.
-Raak besmette dieren niet aan.
-Treft u dieren aan die mogelijk zijn besmet met botulisme, belt u dan met naar de gemeente Teylingen (tel. 0252-783300). De dieren worden dan zo snel mogelijk weggehaald.
