SASSENHEIM, 3 juni 2024 – In het Sassenheimse Onderdak gaf Crescendo zaterdag een concert genaamd “Shaffy en Brass”. Het was het afscheidsconcert van dirigent Willen van Zee. Het Groot Harmonie Orkest moet dus op zoek naar een nieuwe dirigent. Aanstaande donderdag zullen de eerste proefdirecties al plaatsvinden. Foto Crescendo
Op een buitengewoon vol podium schitterden zowel de Christelijke Harmonievereniging Crescendo als artiesten Micheline Van Hautem en Jos Jansen met hun muzikale programma: Shaffy & Brass. Van Hautem en Jansen reizen met dit programma door het gehele land waarbij zij begeleid worden door plaatselijke muziekverenigingen.
Voor de pauze was het de beurt aan Crescendo met onder andere Highlights from Elisabeth en Coldplay. Na de pauze was het enkel nog Shaffy and Brass met full spotlights op Van Hautem en Jansen. Zij namen het uitzinnige publiek met zang en trombone mee op de vele wegen van Shaffy en daarbuiten. Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewonder. Maar ook klonken ‘Sammy’ en ‘wij zullen doorgaan’. “Mooie verhalen lardeerden zang en muziek. Meezingen en neuriën door de zaal. Solo’s van Jos Jansen tot een geïmproviseerde solo op altsax vanuit Crescendo met uiteindelijk steeds weer Crescendo als voortreffelijke begeleiding. Een Shaffy waardig concert waar hij met genoegen zelf naar had geluisterd”, zo laat Crescendo in een persbericht weten.
