Emmaüsschool krijgt regenton op oogstfeest

VOORHOUT, 30 juni 2022 – De leerlingen van groep twee van de Emmaüsschool aan de Bonekruidstraat in Voorhout plukten gisteren letterlijk de vruchten van hun eigen smoestuin tijdens het jaarlijkse oogstfeest. Dat feest is de afsluiting van het moestuinseizoen op school. Foto De Groene Uitdaging

Als kers op de taart ontvingen zij die dag een circulaire regenton van De Groene Uitdaging en het Hoogheemraadschap van Rijnland zodat zij hun moestuin regenwater kunnen geven in plaats van leidingwater.

Moestuinieren doen ze op de Emmaüsschool al ruim 20 jaar. Dit wordt mogelijk gemaakt door de school, vrijwilligers en sponsoren van zaden, bollen en planten. Een samenwerking die er voor zorgt dat kinderen op jonge leeftijd leren waar hun eten vandaan komt, hoe het groeit, ruikt en proeft.
Het moestuinseizoen wordt ieder jaar feestelijk afgesloten met een oogstfeest samen met de leerkracht, vrijwilligers en ouders van de leerlingen. De circulaire regenton gemaakt door Circulair Ambacht Centrum Bollenstreek is een mooi cadeau om mee af te sluiten. Hij komt zeker goed van pas en past mooi het verduurzamen en vergroenen van de moestuin.

Moestuinieren is zoveel meer dan alleen tuinieren. De leerlingenleren tijdens de buitenlessen in de moestuin bijvoorbeeld ook hoe je een tuin verzorgt en vrijhoudt, wat het nut is van insecten en het belang van zon en regenwater.

Beleven werkt echt
Tijdens de les blijven kinderen, maar ook de begeleiders zich verbazen over deze wondere wereld.
Aan het einde van het seizoen kenden de kinderen de namen van de producten en insecten nog uit hun hoofd. Dat was niet het enige. Ze wisten bijvoorbeeld ook nog precies te vertellen dat lieveheersbeestjes nuttig zijn en de luizen opeten. Dat er uit een aardappel veel meer aardappels groeien.
Verder dat ze andijvie(stampot) hadden gezaaid en geoogst en dat tuinkers stiekem toch wel heel lekker is op een cracker met smeerkaas.