Handhavingsweek hondenbeleid: wethouder Wietsma trotseert hondenweer

WARMOND, 20 maart 2023 – Het was direct na de lunchpauze hondenweer in Warmond. Desondanks bleef wethouder Wietsma glimlachen.  Bijgestaan door onder andere omgevingsmanager Monique van der Weijden en een Boa, ging ze op en rond Koudenhoorn in gesprek over het hondenbeleid van de gemeente.

Dit in het kader van de handhavingsweek hondenbeleid. Op de foto doet de baas van de trouwe Freud zijn verhaal. De hondenpoepzakjes die de wethouder hem aanbiedt hoeft hij niet. Hij heeft er genoeg.
Freud is nog niet doorgewandeld, of twee dames gaan het gesprek aan. Ondanks het weer, waardoor waarschijnlijk veel hondenbaasjes de wandeling even uitstellen, heeft de wethouder voldoende klandizie. De opmerkingen gaan vooral over de grootte van het losloopgebied en de periode waarin de honden op de meeste plaatsen op het eiland aangelijnd moeten zijn. Het gebied mag groter, de aanlijnperiode mag korter. Maar ook de veiligheid komt aan bod, omdat de honden en de hondeneigenaren weliswaar op wandelpaden lopen, maar die wandelpaden zijn ook officiële fietspaden.
Volgens een van de passanten is er de laatste jaren best wel wat losloopgebied verdwenen, bijvoorbeeld achter Mariënhaven.
De wethouder was blij met de input.