Het Venster is gereed en in gebruik: Open Huis op 25 mei

SASSENHEIM, 11 mei 2024 – Na jarenlange voorbereiding en een bouwtijd van anderhalf jaar is gebouw Het Venster na de kerkdienst van zondag 21 april in gebruik genomen. Dat is het nieuwe kerkelijk centrum van de Protestantse Gemeente Sassenheim aan de Westerstraat. Op 22 mei wordt het officieel geopend en op 25 mei is er een Open Huis. Foto PGS

Tijdens de bouw zijn door leden van de kerkelijke gemeente tientallen namen genoemd voor het centrum waaruit deze naam uiteindelijk is gekozen. Er wordt momenteel nog wel gewerkt aan de verdere inrichting om de ruimtes ook gereed te maken voor verhuur aan gebruikers van buiten de kerkelijke gemeenschap.

Woensdag 22 mei wordt Het Venster officieel geopend. Dat zal gebeuren door Cees Pronk en Henk Burger. Zij waren als vertegenwoordigers van de bouwcommissie van de Protestantse Gemeente zowel voorafgaande aan als tijdens de bouw, dagelijks bezig met de begeleiding van dit project.

Open Huis
Zaterdag 25 mei is er een Open Huis en kan iedereen tussen 12.00-15.00 uur langskomen om Het Venster te bekijken.
Het gebouw heeft twee grote zalen die afzonderlijk kunnen worden gebruikt, maar ook aan elkaar kunnen worden geschakeld zodat een nog grotere ruimte ontstaat.
Daarnaast zijn er een drietal kleinere ruimtes voor vergaderingen en het houden van jeugd- en kerkelijke activiteiten, twee kantoorruimtes en een ruimte waar het drukwerk wordt verzorgd. De keuken en de uitgiftebar in de ruime ontvangsthal liggen centraal in het gebouw. Er is ook een lift in het gebouw. Onder het gebouw zit parkeeruimte.
Het Venster is ook een duurzaam genouw. Het is gasvrij en “nul op de meter”. Elke zaterdagmiddag is de Dorpskerk geopend, die achter het nieuwe centrum ligt. Daarom kun je je bezoek aan het gebouw tijdens het Open Huis combineren met een bezoek aan de Dorpskerk door daar via de begraafplaats heen te lopen.