VOORHOUT, 19 juni 2011 – Tijdens een speciaal belegde vergadering in restaurant Boerhaave heeft Jan van Velzen op donderdag om medische redenen officieel zijn taken bij de Oranje Vereniging Voorhout beëindigd. Sinds 1988 is Jan commissie- en bestuurslid geweest van de Oranje Vereniging. Als dank voor zijn jarenlange inzet is hij benoemd tot erelid van de vereniging.
Onder zijn leiding is bij de attricom (attributen commissie) bijvoorbeeld de buikschuifbaan uitgegroeid tot een internationaal bekend spelelement. Vele van de spellen die de Oranje Vereniging jaarlijks gebruikt heeft hij mede bedacht of verder ontwikkeld. De onlangs gehouden avond-wandel-vierdaagse hoort ook tot de activiteiten waar Jan zich altijd vol voor heeft ingezet.
Jan ondersteunde met de attricom ook vele andere (Oranje) verenigingen, zowel in Voorhout als door het hele land, bijvoorbeeld door het uitlenen en bemannen van de tobbetjesteek- of buikschuifbaan.
Luchtkussenfestival
Het Luchtkussenfestival is door Jan bedacht om in 2006 het toen 60-jarige jubileum van de Oranje Vereniging Voorhout op een grootse wijze onder de aandacht te brengen. Inmiddels is het Luchtkussenfestival uitgegroeid tot het grootste openlucht luchtkussenfestival van de Benelux, met jaarlijks meer dan 25 luchtkussens en duizenden bezoekers.
Gehuldigd
Als dank voor zijn inzet voor de Oranje Verenigingen in heel Nederland, maar voor die van Voorhout in het bijzonder, is Jan gehuldigd door Koos Smit, vice voorzitter van de Koninklijke Bond van Oranjeverenigingen in Nederland. Hij overhandigde Jan de bondspenning, met draagspeld en de bijbehorende oorkonde. De vrouw van Jan mocht een fraai oranje boeket in ontvangst nemen.
De Oranje Vereniging Voorhout benoemde Jan daarnaast tot erelid en daarvoor kreeg hij een tinnen herinneringsbord met inscriptie. Vanaf nu is Jan van Velzen dus geen commissie- of bestuurslid meer van de Oranje Vereniging Voorhout, maar Erelid!
