Jongeren richten eigen recreatieplek in

Sassenheim, 14 oktober 2008 – jongeren, gemeente en jongerenwerk Sassenheim sloegen maandagavond de handen ineen om na te denken over een herinrichting van de recreatieplek op de Van Alkemadelaan. In jongerencentrum Fascinus maakten de jongeren zelf een tekening om aan te geven wat er met de skatebaan en het omliggende gebied moet gebeuren. (Foto: jongerenwerker Norman Kortekaas (l) met een aantal jongeren en het plan.)

De wensen verschillen per groep jongeren. De skaters willen dat een aantal van de attributen op de skatebaan verplaatst worden en dat er een aantal nieuwe toestellen bij komen. Daarnaast moet er een 50 cm. Hoog hek om het skateterrein heen komen om brommers te weren. De hardcore-jongeren willen een plek waar ze bij elkaar kunnen komen en beschut zijn tegen wind en regen. Zij tekenden een een rookhok met banken en tafels. Het liefst wilden de jongens een betonnen huisje net buiten de skatebaan, richting de Zandsloot. Zo'n soort hangplek is er nu nog niet. Deze groep is daardoor nu bijvoorbeeld regelmatig in het park Rusthoff te vinden, waar ze niet gewenst zijn.

Film
Volgens jongerenwerker Norman Kortekaas heeft de gemeente in het speelplaatsenplan geld gereserveerd voor aanpassingen van de recreatieplek aan de Van Alkemadelaan. De skate-jongeren willen om het plan aan de omwonenden en de gemeente te presenteren een film maken waarin ze hun wensen toelichten. Kortekaas hoopt dat de plannen begin volgend jaar kunnen worden uitgevoerd.