SASSENHEIM, 3 augustus 2011 – Klein SassemBourg blijft aan de weg timmeren. Sinds half juni is Hélène van Ens (1970) in het gezondheidscentrum gestart met haar praktijk ‘LEF’. Als integratieve psychotherapeute staat zij jongeren bij tussen de 12 en 23 jaar. (Foto PR Woonstichting Vooruitgang: Johan van Buren overhandigt een symbolische sleutel aan Hélène van Ens)
Oorspronkelijk is van Ens opgeleid tot (HBO)verpleegkundige. Na verschillende jaren te hebben gewerkt binnen ziekenhuizen, de laatste jaren als sociotherapeut binnen de jeugdpsychiatrie, begon het te kriebelen. Van Ens: ‘daarom ben ik in 2009 gestart met een HBO/WO opleiding tot integratief jeugdtherapeut met als doel een eigen praktijk te beginnen’.
Jongeren in de leeftijd van 12 tot 23 jaar gaan door een extreem ontwikkelingsproces. Op het gebied van identiteit, fysieke veranderingen, seksualiteit en relaties. Daarnaast worden ze ook nog uitgedaagd en verleid door onze moderne samenleving. ‘Door verschillende oorzaken kan er wel eens wat misgaan in dat proces, als jongeren daar niet zelf uit kunnen komen kom ik in beeld’, aldus van Ens.
Manager woondiensten bij Vooruitgang, Johan van Buren, vindt het geweldig om opnieuw een startende ondernemer een kans te geven om in Klein SassemBourg een praktijk op te bouwen. ‘Hélène past perfect in het plaatje. Zowel bij de huisartsenpraktijk als bij de logopedie komen veel jonge mensen. De mogelijkheid om door te verwijzen of elkaar even te raadplegen zijn legio. SassemBourg als kenniscentrum begint steeds meer vorm te krijgen’, volgens Van Buren. Hij kan niet wachten tot de bouw van SassemBourg aanvangt: ‘de Schutse is gesloopt, de aanbesteding is in vollle gang, ik ga er vanuit dat we na de zomer de eerste paal slaan’.
