KTS-leerlingen maken verrassende keus

TEYLINGEN, 29 maart 2012 – Leerlingen van de tweede klas van het Teylingencollege, sector KTS, gingen donderdagochtend met elkaar in debat in de raadzaal van de gemeente Teylingen. De leerlingen waren voor een ochtendje, raadslid, burgemeester, wethouder of journalist. De KTS-raadsleden debatteerden over ontwerpen voor nieuwe voorzieningen die hun medeleerlingen hadden gemaakt.

De vergadering begon met presentaties door de leerlingen. Uit alle tweede klassen waren de beste ontwerpen geselecteerd. De ontwerpen waren voor een voorziening die de leerlingen missen in Teylingen. De leerlingen hadden hun voorstel in het klein nagemaakt, een maquette. Er waren diverse voorstellen voor nieuwe voorzieningen:  een bioscoop, skatebaan, kartbaan, subtropisch zwemparadijs, museum en een kanopoloclub.

Ondervraging en debat
‘Burgemeester’ Berry de Groot zat de vergadering voor. De ontwerpers werden door hun medeleerlingen stevig aan de tand gevoeld. De leerlingen stelden vragen als hoeveel kost het? Zijn er genoeg toegangswegen? Is het milieuvriendelijk? De ontwerpers gaven zo goed mogelijk antwoord. Er kwamen ideeën aan bod als electrische karts op zonne-energie en het gebruik van milieuvriendelijke materialen voor de gebouwen.


Aan het einde van de vergadering koos de KTS het beste ontwerp van 2012. De winnaar werd tot veler verrassing de kanopoloclub. De ontwerpers Reinout van Koolwijk en Jasper Schoordijk gaven in hun betoog aan dat het een groeiende sport is (een combinatie van kanoën en waterpolo), waar veel belangstelling voor wordt verwacht. De club zelf is een drijvend terrein, te vergelijken met een hele grote woonboot. De winnaars werden gefeliciteerd door wethouder Van Velzen. De wethouder heeft afgesproken  om met de ontwerpers eens een bezoek te brengen aan een kanopoloclub in de buurt om te zien wat er allemaal bij komt kijken om zo’n voorziening van de grond te krijgen.

KTS projectweken

Het jaarlijkse project dat de KTS en de gemeente samen organiseren vindt al weer voor de vijfde keer plaats. De leerlingen krijgen op school de opdracht een voorziening te verzinnen, daar een ontwerp voor te maken, er een plaats voor te bepalen en hun standpunten daarover in een raadsvergadering te verdedigen. Alle vakken werken vanuit hun vakgebied gedurende twee weken mee aan dit project. Zo wordt bij het vak Nederlands aandacht besteed aan vergader- en discussietechniek. Bij Beeldende vormgeving maken de leerlingen een ontwerp voor de gekozen voorziening. Bij Mens en Maatschappij komt aan de orde hoe de gemeenteraad werkt en ga zo maar door.

Voorbereiding
Alle tweede klassen van de KTS hebben ter voorbereiding op het debat de afgelopen weken een bezoek gebracht aan het bestuurscentrum. Zo konden ze in de praktijk zien en voelen hoe het er in het bestuurscentrum van Teylingen aan toe gaat. Diverse raadsleden, de burgemeester en wethouders legden persoonlijk uit hoe het bestuur van een gemeente in elkaar steekt en de leerlingen konden al hun vragen stellen.

Tentoonstelling

Wie geïnteresseerd is in de ontwerpen van de leerlingen, kan de komende weken komen kijken in het bestuurscentrum, Raadhuisplein 1 in Voorhout. Daar worden de ontwerpen tentoongesteld.