Nieuwe gemeente zit jaar vast aan Teylingen


TEYLINGEN, 6 oktober 2005 – Het is onwaarschijnlijk dat de gemeente Teylingen toch nog een andere naam  krijgt. Formeel is “Teylingen” een werktitel en moet de nog te kiezen gemeenteraad na de fusie een definitief besluit over de naam nemen. Maar mocht de raad besluiten een andere naam voor de gemeente te kiezen, dan kan deze naam op zijn vroegst pas een jaar later worden ingevoerd. Dat schrijft de Voorhoutse PvdA fractievoorzitter Joost Peetoom op weblog.

Volgens Peetoom is uit een brief van de voorzitter van de fusie-stuurgroep duidelijk geworden dat de raad weliswaar een andere naam voor de gemeente kan kiezen, maar dat die naam ten minste 1 jaar na het nemen van het besluit pas kan worden doorgevoerd. Dit staat in artikel 158 van de gemeentewet.

Vanuit de politiek werd nog gestudeerd op een mogelijkheid om de inwoners van Teylingen zich uit te laten spreken over de naam van de fusiegemeente. Maar volgens Peetoom, die voorzitter is van de werkgroep die zich daar mee bezig houdt, wordt dat nu lastig. “Hoe kun je een peiling onder de bevolking gaan houden waar je tenminste een jaar niets mee tot uitvoering kunt brengen?”, aldus Peetoom op zijn weblog.