TEYLINGEN, 18 juli 2021 (update) – De GGD Hollands Midden meldt voor de afgelopen week 185 positieve coronatests in Teylingen. Dat is een groei van 38% ten opzichte van een week eerder. Er zijn geen nieuw gemelde ziekenhuisopnames.
Zondag werd met 43 bevestigde besmettingen het hoogste aantal van de week doorgegeven. De vorige dag met zo veel besmettingen was op 21 december 2020 (46 besmettingen).
1216 personen gingen naar de teststraat, waar 15,2% positief werd getest. Buiten de teststraat werden nog eens 14 personen positief getest.
Iedereen in Nederland heeft een vaccinatie uitnodiging gehad. De grote piek van het vaccineren op de vaccinatielocaties hebben is achter de rug. Het aantal personen met de eerste vaccinatie steeg met maar 0,7 procentpunt naar 56,7%. Een week eerder was er nog een stijging van 5,9 procentpunt. Het aantal Teylingers met een volledige vaccinatie steeg wel door naar 38,3%.
Onder andere de vaccinatielocatie in Noordwijkerhout sluit per 15 augustus. De GGD gaat met mobiele teams ‘de wijk in’ om bijzondere doelgroepen te vaccineren.
Omdat er bij studenten (MBO, HBO en Universiteit) veel besmettingen zijn, kunnen zonder afspraak naar de vaccinatielocaties in Leiden, Alphen a/d Rijn en Gouda voor het Pfizer-vaccin. De GGD raadt aan om dit minimaal twee weken voor de introductieweken te doen.
Corona in Teylingen 15 maart 2020 – 18 juli 2021:
- 4239 inwoners zijn positief getest
- 103 ziekenhuisopnames
- 25 inwoners overleden
