Raad akkoord met bijdrage voor Herenstaete

VOORHOUT, 2 december 2009 – De gemeenteraad kan akkoord gaan met een bijdrage van 200.000 euro om 19 bewoners van de Agnes, die lichte zorg nodig hebben, volgend jaar april te kunnen laten verhuizen naar Herenstaete. Dat bleek dinsdagavond tijdens de raadscomissie Welzijn.

Vorige maand is een principe overeenkomst getekend tussen Stichting ActiVite, woningcorporatie Stek en de gemeente Teylingen over de aanpassing van het gebouw Herenstaete in Voorhout voor intramurale zorg. In de overeenkomst staat centraal dat de 19 tijdelijk in Voorhout gehuisveste senioren met zorg weer naar het Herenstaete complex kunnen terugkeren. De kosten voor de aanpassingen (€ 600.000) komen voor een deel uit huuropbengsten die ActiVite ontvangt in de komende 20 jaar.  De rest wordt gedragen door ActiVite, Stek en de gemeente. Een ieder voor een bedrag van maximaal € 200.000. 

Woede
De afgesproken verbouwing vindt plaats nadat in juli bekend werd dat niet alle Agnes bewoners terug konden naar Herenstaete. Stichting ActiVite trok toen plotseling de stekker uit het project. Dit leidde tot een ingelaste gemeenteraadsvergadering waar de ouderen en de politiek hun verbazing en woede uitspraken en de partijen vroegen met een oplossing te komen.

Verwachtingen
"We hebben daarmee verwachtingen gewekt die we moeten waarmaken", zo gaf Trilokaal-fractievoorzitter Gerard van der Lubbe dinsdag in de commissie Welzijn aan. Ook de andere partijen vonden dat de gemeente haar financiële bijdrage aan de oplossing moet leveren. Wethouder Leo van der Zon sprak van "Huisvesting met zorg voor een groep inwoners van Teylingen die anders tussen wal en schip raken."

Lessen
"Niet terug-, maar vooruitkijken en zoiets niet meer laten gebeuren", was de opvatting van VVD-raadslid Daisy Nieuwenhuizen. Hier waren PvdA en Trilokaal het echter niet mee eens. Zij vrezen dat er onvoldoende lessen voor de toekomst zijn getrokken. Zeker omdat ActiVite nog meer projecten in Teylingen wil ontwikkelen.

Grand Café
Ondertussen blijft het nog onzeker of Herenstaete ook het beloofde Grand Café krijgt. Volgens wethouder Van der zon is dit nog een vraagteken waar de betrokken partijen verder naar moeten kijken. Wethouder Wim Hollart gaf aan dat er gekeken moet worden of er partijen zijn die het café willen exploiteren. De eerder beloofde podiumzaal komt er in ieder geval niet, omdat er vanuit de Voorhoutse verenigingen volgens de wethouder geen belangstelling was.