VOORHOUT, 19 juni 2011 – Peter Quist heeft zaterdag namens de Gemeente Teylingen de speelplaats aan de Voornhof in Voorhout officieel geopend. Vervolgens lieten de kinderen uit de wijk ballonnen op. Veel kinderen hebben een ritje gemaakt in de brandweerauto van de vrijwillige brandweer Teylingen terwijl de ouders genoten van een kop koffie en de kinderen van limonade koeken en ijs. (Foto's: Mariska de Graaff)
De speelplek in het midden van de Voornhof was aan vervanging toe. De onveiligheid, de slechte kwaliteit van het speelgenot, de slechte groenvoorziening en het parkeerprobleem waren door Marja Hoogervorst en John de Groot redenen om een burgerinitiatief te starten. Eind 2007 begon de gemeente met het opstellen van het speelplaatsenplan en dus hielden de initiatiefnemers een enquête in de wijk. Dit resulteerde in maart 2008 in een dik rapport met verbeterpunten.
In het speelplaatsenplan was er eigenlijk alleen budget voor de ondergronden en het hoogstnoodzakelijke onderhoud. Er werd een klankbordgroep gevormd, bestaande uit mensen uit deze buurt. Na een pleidooi in een gemeenteraadsvergadering en het blijven aankaarten van de problemen bij de gemeente, is er budget vrijgekomen uit het Gemeentelijk Verkeers- en Vervoersplan voor het parkeerprobleem in de Snoeklaan en de Voornhof. Uit het Speelplaatsenplan kwam nog een iets groter budget vrijgekomen.

Door een creatief ontwerp van de gemeente in samenspraak met de klankbordgroep is er uiteindelijk een mooie speelplaats gekomen. Belangrijk hierbij is dat er veilig gespeeld kan worden door alle leeftijden in een mooie groene omgeving. De klankbordgroep heeft een goede communicatie gehad met de gemeente Teylingen. De vrijwillige Brandweer Teylingen post Voorhout heeft in mei de speelplaats besproeid tijdens de droge weken. De bewoners hebben daarna zelf de watervoorziening voor het groen bijgehouden. Ook zijn de banken door een lid van de klankbordgroep geschilderd. Iedereen op de Voornhof en Snoeklaan is heel tevreden met het resultaat.

