Stand van zaken pachtkwestie: een oplossing, een gesprek en een raadsvergadering

WARMOND, 4 februari 2025 – De ontwikkelingen gaan snel rond de verpachtingskwestie in de Boterhuis- en de Broekpolder. Sinds kort wordt er gesproken met de nieuwe pachter van de gronden in de Boterhuispolder. Die wil in principe samenwerken met de Lakenvelder Boerderij zodat de Lakenvelders daar kunnen blijven. Foto Meta Knol

Voor boer Warmerdam die grond verloor in de Broekpolder, is de kou uit de lucht. De nieuwe pachter trok zich terug, waardoor Warmerdam er kan blijven met zijn Blaarkoppen. Lees hier een recente brief van wethouder Hooij aan de raad over de stand van zaken.

Inmiddels is duidelijk dat de raadsvergadering waarschijnlijk volgende week woensdag is, maar die datum moet door het presidium van de raad nog worden bekrachtig en de vergadering staat daarom nog niet op de site van de raad. Er zijn al vijf fracties die vragen hebben gesteld die nog voor deze vergadering beantwoord moeten worden. Dat zijn CDA, GroenLinks samen met PvdA, D66 en CU en Progressief Teylingen, FvD, VVD en de Partij voor Teylingen. Hier kun je de vragen lezen, maar ze staan nog niet allemaal officieel in het systeem geregistreerd.

De petitie op petities.nl om beide boeren te steunen heeft inmiddels 6984 handtekeningen op het moment dat dit artikel wordt geschreven (09.50 uur).

Naar aanleiding van de verpachting zijn bij de gemeenteraad inmiddels 10 ingekomen brieven geregistreerd. Je kunt ze hier lezen.